9 Kasım 2012 Cuma

THE MASTER Filmine Türkiye'den Afiş

Ünlü filme Türkiye'den afiş


Türk tasarımcı Koray Doyran'ın "The Master" filmi için hazırladığı afiş beğenilince yapımcı firma sadece Türkiye'de değil, filmin vizyona gireceği tüm ülkelerde kullanılmasına karar verdi.


Tüm dünyanın merakla beklediği, bu yıl Oscar ödüllerinin iddialı yapımlarından olan "The Master" filmi için filmin Türkiye'deki hak sahibi yapım şirketi Calinos Films tarafından Türkiye için özel olarak bir afiş hazırlatıldı. Filmin afişini Türkiye'de yaşayan genç tasarımcı Koray Doyran yapım şirketinin siparişi üzerine hazırladı.
Ancak bu afiş, internet üzerinden yayımlandıktan sonra sosyal medyada ve sinema sitelerinde o kadar beğenildi ki, yapım şirketi tarafından filmin vizyona girdiği diğer ülkelerde de kullanılmasına karar verildi.
Ancak filmin Koray Doyran imzalı afişi, film ABD'de gösterime girdikten sonra yayımlandığı için ABD'de kullanılamayacak.

Calinos Films yapım şirketi daha önce de Koray Doyran'a afiş sipariş etmiş ve tasarımcıyla birlikte çalışmıştı. Genç tasarımcı daha önce şirket için tasarladığı "Yeryüzündeki Son Aşk," "Elena," "Vampir Cehennemi" afişleri; Rusya, Meksika, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerdeki dağıtımcılar tarafından satın alınmıştı.

"The Master" Türkiye'de 9 Kasım'da vizyona girecek.

Fragman: 


 

 Afişin tüm dünyada ses getirmesi ile ilgili bazı siteler:


Sabah Gazetesi 

Elektronik Gazete

Collider

Badass Digest

The Hollywood News

First Showing

Beyazperde


1 yorum:

dark.. dedi ki...

Gunaydın..gercekten güzel afiş olmuş...fragmanı da izledim simdi..sıkı filme benziyor..filmi merakla bekliyor olacagımJ